کوچک‌ترین تحرک دشمنان با واکنش قاطع ما مواجه می‌شود

کوچک‌ترین تحرک دشمنان با واکنش قاطع ما مواجه می‌شود

تعداد بازدید:۱۳۹۰
کوچک‌ترین تحرک دشمنان با واکنش قاطع ما مواجه می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی روز (دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱) در مراسم گرامیداشت روز ارتش که در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه امام بزرگوار ما حکیمانه این روز را روز ارتش اعلام کردند، اظهار داشت: ارتش ما ارتش خداخواه، مردم دوست با بصیرت مکتبی و دارای روحیه انقلابی است.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه، بهمن ۱۳۵۷ بهترین جلوه بصیرت ارتش است، افزود: ارتش در بهمن ۱۳۵۷ جلوه بصیرت و میثاق با امام راحل را به خوبی نشان داد.

رئیس جمهور گفت‌: همراهی با مردم و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی در کارنامه ارتش جلوه‌گر بصیرت این نیروی انقلابی است.

وی خاطرنشان کرد: ارتش در دفاع مقدس و در عملیات‌های بیت‌المقدس، فتح‌المبین و ثامن‌الائمه خوش درخشید.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیوستگی ارتش و سپاه، برادری و صمیمت و همراهی این دو سازمان به‌عنوان دو بازوی توانمند فرمانده معظم کل قوا مثال‌زدنی است، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های بسیاری دارند که محوری‌ترین توانمندی آن برخورداری از نیروهای مخلص و معنویت محور و انسان‌های خطرپذیر است.

وی افزود: مهمترین مولفه قدرت در کشور ما مردم انقلابی هستند؛ امروز توانایی نظامی ما نه فقط در منطقه بلکه در جهان زبان‌زد است.

رییس جمهوری ادامه داد: ارتش از فرصت تحریم‌ها استفاده کرد و توانمند شد و امروز صنایع نظامی ما در بهترین شرایط در کشور قرار دارد به طوری که باید در صنایع کشور از صنایع نظامی‌مان بهره ببریم.

حجت‌الاسلام رئیسی با تاکید بر اینکه کوچک‌ترین تحرکی از سوی دشمنان با واکنش ما مواجه خواهد شد، تصریح کرد: پیام به رژیم صهیونیستی این است که اگر به دنبال عادی‌سازی روابط با کشورهای منطقه هستید، بدانید که کوچکترین تحرک شما از دید نیروهای مسلح و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ما مخفی نیست و بدانید اگر کوچکترین تحرکی از جانب شما علیه ملت ما رخ دهد، مقصد نیروهای مسلح ما مرکز رژیم صهیونیستی خواهد بود و قدرت نیروهای مسلح ما شما را آرام نخواهد گذاشت.

وی با اشاره به اینکه قدرت عظیم نیروهای مسلح ما دشمنان را آرام نخواهد گذاشت، گفت: امروز پیام آمادگی ارتش آن است ما در جنگ صدامیان و همه نیروهای کفری که با او بودند پیروز شدیم. در جنگ هشت ساله به لشگر کفر که یکی پول و اطلاعات و یکی امکانات و تجهیزات می‌داد تا در مقابل ملت و ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح ما صف آرایی کنند، اما عاقبت چه شد؟ امروز سرنوشت صدامیان را ببینید، سرنوشت آنانی که علیه مردم ایران جنگیدند و اعتراف به شکست آن‌ها را ببینید.

رئیس جمهور گفت: امروز آنچه سخنگوی کاخ سفید در برابر جهانیان اعلام کرد این بود که ما در تحریم‌ها و فشار حداکثری علیه ایران شکست مفتضحانه نصیبمان شده است و این سرنوشت کسانی است که می‌خواهند با نظام اسلامی دربیافتند.

وی گفت: پیام این اقتدار، قدرت، صلابت و ایستادگی نیروهای مسلح ایران، به همه محرومان و مستضعفان عالم این است که امروز نیروهای مسلح ما نقطه امید آنان است چون در سیاست جمهوری اسلامی ایران حمایت از مظلومان عالم یکی از اصول است.

رئیس جمهور ضمن تشکر صمیمانه از ارتش جمهوری اسلامی گفت: به عنوان خدمتگزار مردم به همه کسانی که صدای بنده را می‌شنوند عرض می‌کنم، ارتش جمهوری اسلامی ایران در دل مردم جای دارد و این ارتش، تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا برای انجام ماموریت‌های محول شده، آمادگی دارد و این آمادگی برای کشور ما توفیق بسیار بزرگی است که باید برای آن خدای متعال را همواره شاکر باشیم.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: پیمانی که ارتش در محضر خدای بزرگ و شهدای عالی قدر با مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌بندد، پیمانی همیشگی و میثاقی پایدار است. از خدا می‌خواهیم به حق ماه مبارک رمضان و شهید بزرگوار این ماه؛ حضرت علی (ع) و ولادت امام حسن مجتبی (ع)، به ارتش جمهوری اسلامی اقتدار و صلابت بیش از پیش مرحمت و دشمنان انقلاب اسلامی اگر قابل هدایت نیستند به دست ما ریشه‌کن فرماید.

منبع خبر: خبرگزاری دفاع مقدس

کلید واژه ها: ارتش ارتش جمهوری اسلامی ارتش جمهوری نیروهای نیروهای مسلح اسلامی جمهوری اسلامی انقلاب اسلامی اسلامی ایران مسلح


نظر شما :