راه مقابله با دشمن پیروی محض از خط ولایت است

راه مقابله با دشمن پیروی محض از خط ولایت است

تعداد بازدید:۱۰۸۵
راه مقابله با دشمن پیروی محض از خط ولایت است

امیردریادار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش در در نخستین یادواره ۵۶۵ شهید ارتش در استان قم با اشاره به رشادت‌های شهدا و جانبازان گرانقدر هشت سال دفاع مقدس، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، برگرفته از فرهنگ عاشورای امام حسین (ع) است و اگر این ایثارگری و رشادت‌ها نبود، امروز کشور ما آسایش و آرامش نداشت.
وی افزود: امنیت مقوله بسیار ارزشمندی است که نه تنها تمامی افراد جامعه که همه جوامع و کشورها بدنبال این مهم برای تأمین منافع مملکت خود هستند.
امیر دریادار سیاری تصریح کرد: اولین هدف دشمنان با تحمیل جنگ ۸ ساله به کشور، نابودی انقلاب بود، اما غیرت، دین‌داری، انقلابی بودن و ولایتمداری کارکنان ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح بود که با دلاورمردی مقابل دشمن کاملاً مجهز ایستادند و حماسه خرمشهر و دیگر حماسه‌ها رخ داد.
وی با اشاره به عملیات تاریخی و ماندگار بیت المقدس افزود: عملیات بیت‌المقدس به خاطر خداباوری و همدلی، هماهنگی، انسجام و پشتیبانی خوب ملت و تکیه بر ارزش های اسلامی به پیروزی رسید.
معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: دشمن به هیچ وجه از اهداف خود دست نخواهد کشید، اگرچه در جنگ سخت متوجه توان دفاعی و نظامی نیروهای مسلح ما شده است اما در جنگ نرم و صحنه‌های دیگر سعی در ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران دارد که با توکل بر خداوند و با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و پشتوانه مردم در این زمینه نیز مایوس شده است.
وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، صدام نیز با فرض توان دفاعی-نظامی برتر خود به کشورمان حمله کرد اما وجود عامل برترساز ایمان، اعتقاد، ایثارگری، شهادت طلبی و ولایت مداری در بین رزمندگان اسلام موجب شد ما پیروز میدان شویم.
امیر دریادار سیاری اظهار داشت: دستاوردهای دفاع مقدس برای کشور گنجینه و سرمایه‌ای ارزشمند بوده که بهره‌گرفتن از ظرفیت‌های یادگاران هشت سال جنگ و نیروهای با تجربه می‌تواند به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان امروز کمک کند.
وی با اشاره به ترفندهای نظام سلطه در مواجه با نظام جمهوری اسلامی خاطر‌نشان کرد: استکبار جهانی امروز با ترفند نفوذ در پی تضعیف مقوله امنیت در این نظام الهی و تضعیف توان دفاعی و نیروهای مقتدر نظامی کشور است و ما به عنوان ادامه دهندگان راه شهدا باید با هوشیاری تمامی نقشه‌های شوم دشمن را نقش بر آب کنیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش، متعهد بودن به آرمان شهدا و حفظ و نگهداری ارزش‌های شهدا را همان زنده نگه داشتن یاد شهدا خواند و افزود: رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در فرمایشات خود بارها اشاره داشتند که آنچه در حال حاضر داریم به برکت خون شهدا است؛ همان چیزهای که دشمن سال‌ها است قصد گرفتن آن را دارد.
وی تصریح کرد: راه مقابله با دشمن همانا پیروی محض از خط ولایت، داشتن بصیرت و گام برداشتن در مسیر کسب علم و دانش به منظور توانمندی هرچه بیشتر نظام مقدس اسلامی است.
امیر دریادار سیاری با بیان اینکه هرکجا که راهمان از شهدا و آرمان هایشان جدا شود آسیب جدی می بینیم، خاطرنشان کرد: افتخارما این است که ادامه دهنده راه شهدا هستیم و تنها با ادامه این راه می توانیم از دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس محافظت کنیم.
وی، شهادت طلبی، ایثار و از خود‌گذشتگی شهدا و رزمندگان را یکی از مهمترین عوامل پیروزی در جنگ تحمیلی خواند و گفت: قطعاً فرهنگ حاکم بر جوانان و ثمره خون شهدا موجب شده دشمنان جرات تجاوز به آب و خاک این کشو را نداشته باشند و در صورت لزوم جوانان حاظر در میدان با تاسی از آرمان‌های شهدا پیروز میدان خواهند شد.
گفتنی است؛ در این یادواره معاون اجرایی ارتش، معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند و پس از رونمایی از سردیس سرلشکر فراشاهی و مجموعه ۵ کتاب ستاره گان آسمانی، از خانواده معظم ۱۱۰ شهید ارتش در استان قم تجلیل شد.

منبع خبر: پایگاه اطلاع ارتش جمهوری اسلامی ایران

کلید واژه ها: شهدا ارتش کننده ارتش معاون هماهنگ کننده ارتش هماهنگ کننده ارتش جنگ اسلامی جمهوری اسلامی معاون معاون هماهنگ


نظر شما :